1 вересня 2016 року закінчився чемпіонат світу з шашок серед людей з фізичними та інтелектуальними можливостями, що проходив у Болгарії. В ньому брав участь відомий шашист, Гонгальський Олександр.
- Олександре, вітаю вас з таким значним чемпіонатом! Розкажіть, як він пройшов для вас.
Дякую. Хочу сказати, що це був особливий чемпіонат. Річ у тім, що ці змагання мали проходити по шашкам-64, але з бразильської версії, то значить дошка та сама, але правила такі, як в стокліткових шашках. Чесно кажучи, в цьому році я вперше приймав участь у змаганнях з таких шашок. Тому, я не знав, як в мене вийде і, вже на чемпіонаті України серед людей з УОРА, що проходив у м. Рівно, я зрозумів, що це не так легко грати по цим правилам. На цьому відборі до чемпіонату світу я зіграв матч з двох партій в нічию з гравцем на призвіще Дубровський. Першу партію я виграв, а другу, несподівано для себе, програв. Але так як я сім турів виграв і два тура зіграв внічию, я по коефіцієнту посів друге місце і отримав право їхати у Болгарію. Організація чемпіонату світу була досить непогана, грали на свіжому повітрі. Для визначення переможців з декількох нозологій, провели три групи змагань. В першій групі грали люди з УОРА, з ураженням слуху та спеш-олімпик (люди з обмеженими інтелектуальними можливостями). В другій групі грали люди зі слабким зором та тотально незрячі. В третій - жінки. У моїй групі було 22 учасника з п'яти країн - Україна, Білорусія, Росія, Молдова, Польща. В першому турі мені трапилося грати з росіянином Рябовим В., якого я впевнено виграв. В другому турі я виграв у майстра спорту з України Верещаки Ю. У третьому турі в мене вийшло гірше, ніж з Дубровським, я програв Українцю Охотському О. (ураження слуху). В четвертому в нічию зіграв з майстром з Молдови Гросу О. У П'ятому - нічия з Білорусом Рилко М. У шостому - виграв у Антоньева В. з України. У двох останніх турах я зіграв у нічию з моїм вічним суперником з України з Мариненко Дмитром, та з Росіянином Ушнитський П. У результаті цього, я став срібним призером чемпіонату світу з шашок-64 (бразильська версія) серед людей з УОРА.
- Як проходила підготовка до цих змагань у Болгарії?
Перед такими змаганнями я намагаюся чим побільше брати участь в різних чемпіонатах серед здорових людей. В цьому році я грав у V-ї Всеукраїнській спартакіаді серед команд органів місцевого самоврядування, де посів І-е місце. Завдяки управлінню у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради я брав участь у Кубку України та на півфіналі України серед чоловіків, де я по одному з двох критеріїв виконав норму майстра спорту. Також завдяки Укрцентру були проведені тренувальні збори у м. Жовква, Львівської області, де я мав змогу досить непогано потренуватися. Хочу також подякувати усім, хто мене підтримує, а саме: в.о. начальника навчально-тренувального відділу фізичної культури і спорту інвалідів Укрцентру Жильцовій Л.В., президенту федерації України спортсменів з УОРА Зайцевій О.А., начальнику Житомирського регіонального центру "Інваспорт" Панасюку Ю.О., старшому тренеру збірної команди України з шашок серед спортсменів з вадами зору та УОРА Мударисову Д.З., віце-президенту ФШУ Ільницькому І.М., та президенту міжнародного шашкового комітету інвалідів Лешеку Петліцькому.
- А як ваша депутатська діяльність?
В минулому році я став районним депутатом Корольовської ради VII скликання м. Житомир. Моя головна ціль - покращити життя людей різного віку, моє серце прагне до цього, але районний депутат має дуже мало можливостей, аби щось змінювати на краще. Маю багато планів, намагаюся їх втілити у життя, хоч мало що виходить через брак коштів та через те, що маю мало повноважень. Тому я вирішив йти в народні депутати на наступні вибори. До речі, мою діяльність можна бачити на моєму сайті: www.nvfond-inv.ucoz.ua
- Бажаємо вам успіху у подальшому житті
|